Kategoriler
 

İş Ayakkabıları

İş Ayakkabıları

İş ayakkabıları, iş güvenliği hususunda önemli bir kavram olarak karşımıza çıkmaktadır. Bununla birlikte başta mevsim şartları olmak üzere, iş ayakkabısı modellerinde dikkat edilmesi gereken birçok husus bulunmaktadır. Öncelikle taban korumasının işlevsel olması gerekmektedir. Kaliteli bir iş ayakkabısında, çelik taban, çelik ara taban, elektriğe direnç gösteren taban ve su geçirmeyen kaydırmaz taban aranması gereken özelliklerdendir. İş ayakkabısı seçiminde çalışma koşulları belirleyici etkenlerdendir. Firmamızın müşterilerinin kullanımına sunmuş olduğu iş ayakkabısı modelleri, uluslar arası kalite standartlarını karşılamaktadır. Bunun yanı sıra iş ayakkabısı modellerimizin iş güvenliği kriterlerinin karşılıyor olmasına firmamız özel önem göstermektedir. Firmamızın kalite kontrolünden geçtikten sonra müşterilerimizin beğenisine sunmuş olduğumuz iş ayakkabılarında kimyasal faktörler, elektrik akımı, kaygan zemin olması gibi durumlar da ayakkabı seçerken dikkat edilmesi gereken önemli detaylardandır. Yüksek sıcaklık, asit ve alkalin bulunan ortamlarda seçilebilecek ayakkabıların neotril ve ya nitril tabanlı olmasında yarar vardır. Elektrik akımının yoğun olduğu çalışma koşullarında, ayakkabı seçerken elektrik direncine karşı en verimli sonuç veren kompozit burunlu ayakkabı tercih edilmelidir.

İşverenlerin, iş verimliliğini arttırabilmek için dikkat etmesi gereken hususların başında çalışanlarının rahat etmesini sağlamak gelmektedir. İşçi ayakkabısı, çalışanın çalıştığı zamanlarda ayağını rahat hissedeceği şekilde olursa verimi artacaktır. Soğuğa karşı koruma özellikle kış aylarında kullanılacak ayakkabıların seçiminde önemlidir. Yaz aylarında terletmeyen ve ayağa nefes aldırabilen özellikteki ayakkabılar tercih edilebilir. İş güvenliği ayakkabıları ayağı iyi sarmalıdır. Aksi takdirde ayaklarda ağrılar oluşabilir. İş güvenliği ayakkabılarının dışarıdan gelebilecek olan tehditlere karşı çelik burunlu olması gerektiğini de unutmamalıdır. Çivi batması, ağır metal sıçraması gibi dış etkenlerle her an karşı karşıya olunduğu hatırdan çıkarılmamalıdır. Kolay ve konforlu kullanım açısından fermuarlı kışlık işçi botu tercih edilebilir. İş güvenlik ayakkabı modellerinde çelik uç ayrıntısı önemlidir. Ayakkabının burun kısmının çelik uçlu olması, darbe ve fazla yüklü nesne düşmelerine karşı dayanıklılık sağlar. 

Çelik uçla beraber konfor ve rahatlıkta işçi ayakkabı seçiminde önemlidir. Çift yoğunluklu taban teknolojisi ekstra kullanım rahatlığı sağlar. Sıvı ortamına uyum sağlayabilen özel tasarım alt taban yapısı kaymayı önleyecek detaylardan oluşmalıdır. İş güvenlik ayakkabısı taban kısmında ekstra şok emici özelliği tercih sebebi olmalıdır. Çelik uç ayrıntısına destekle; ısı yalıtımı ve aşınmaya dayanıklılık gösteren astar detayı da göz önünde bulundurulmalıdır. Çelik uçlu iş güvenlik ayakkabılarının temizliğine dikkat edilmeli, yüksek ısı ve nemden korunmalıdır. Elektrikçi İşçi ayakkabı modelleri sektör içinde çalışanlar için tercih edilebilir nitelikte olmalıdır. Metal ayrıntı içermemeli, su gibi iletkenlere karşı son derece dayanıklı üretilmelidir. Terleme ve aşınmaya karşı önlem alınan ayakkabılar tercih edilmektedir.

Her iş sektöründe olduğu gibi yol yapımı ve şantiyelerde hızlı kirlenebilen ayakkabılar uygun olmayabilir. Her türlü riske karşılık olarak ve kullanım kolaylığı açısından şantiye işçi ayakkabılarında bağcık olmamalıdır. Ayakkabının ön kısımlarında mutlaka koruyucu bir burunluk bulunmalıdır. Ayak parmaklarının sağlığı ve konforu açısından bu unsur önemli bir detaydır. Şantiye ortamında cisim ve parka düşmeleri de göz önünde bulundurulmalıdır. Ayaklar istenmeyen yaralanma ya da ezilmelere maruz kalabilir. Risk faktörü yüksek ortamlardan olan şantiyelerde de bu ayrıntılar atlanmamalıdır. Şantiye ayakkabısı dâhilinde bulunan yüksek, kalın ve dayanıklı malzeme ayrıntıları, iş güvenliği alanında atlanmaması gereken detaylardandır. 

Çalışılan iş ortamına uygun iş güvenliği ayakkabı modelleri, çalışanı yaşanabilecek olan her türlü sıkıntıdan korur. İş güvenlik ayakkabılarının yumuşak, hafif, dayanıklı, darbelere karşı dirençli olması gibi ayrıntılar da önemli ölçütlerdendir. Her ayakkabı modelinde olduğu gibi İşçi ayakkabıları modellerinde de farklı işçi ayakkabı fiyatları görülmektedir. Bu konuda profesyonel yardım almak yerinde olacaktır. Dayanıklılığı ve uygun fiyatlarıyla mekap işçi ayakkabıları bu alanda önemli bir yer tutar.

Günümüzde firmalar yeni nesil işçi ayakkabılarını tercih ederek işçilerin güvenliğini emniyet altına almaya çalışmaktadırlar. İş güvenlik ayakkabıları seçilirken tüm bu ayrıntıların yanı sıra kalite yönetimi anlayışı ve dünya üretim standartlarının da önemi unutulmamalıdır. İşçi sağlığı ve iş güvenliği yasalarında belirtilen normlarda olması son derece önemlidir. Yeni nesil işçi ayakkabılarında şu özelliklerin bulunmasında fayda vardır:

·           Çalışma ortamı dikkate alınarak oldukça ağır yükün taşındığı ve yuvarlandığı ortamlarda çelik burunlu ve ağır darbelere karşı dirençli ayakkabı modeller tercih edilmelidir.

·           Erimiş ve dökülmüş olan kimyasal sıvılara karşı ekstra dirençli tabanlar önemlidir.

·           Yüzey kısımlarında hangi ürün kullanılırsa kullanılsın mutlaka nefes alması gereklidir.

·           Çalışma ortamlarında yoğun su ve sıvı bulunuyorsa tercih edilen ayakkabıların boyutları uzun olmalıdır. Çizme tercih edilebilir.

·           Astar yapılarında teri emen kumaşlar kullanılmalıdır.

Firmamızdan satın alacağınız iş ayakkabıları ürünlerinin kalite kontrolü bizzat firmamız tarafından yapılmaktadır. Bunun yanı sıra iş ayakkabısı ürünlerini doğrudan ana distribütörden temin ettiğimiz için mağazalardan çok daha uygun fiyatlı olarak müşterilerimize sunmaktayız. Ayrıca siparişini verdiğiniz ürünlerin aynı gün içinde kargoya verilmesini sağlayarak olabildiğinde seri bir şekilde teslimatının yapılmasını sağlamaktayız. Bunun yanı sıra kredi kartına 9 taksit seçeneğini ile de  müşterilerimize avantajlı bir fırsat sunmaktayız. 

is Elbiseleri ve isguvenlik Malzemeleri is elbiseleri is Guvenlik Malzemeleri Online Satis Magazasi

Telif Hakkı © 2019. Tüm Hakları Saklıdır. Dijital Pazarlama Ajansı

HaberlerHaberler