Kategoriler
 

Tek Kullanımlık Önlükler

Tek Kullanımlık Önlük

Tek Kullanımlık Önlük Nedir?

İş yerlerinde ve çalışma ortamlarında hijyen sağlamak amacıyla bazı ürünler kullanılmaktadır. Bu ürünler polipropilen maddesinden üretilmektedir. Kullan-at özelliğine sahip olan bu ürünler pek çok alanda kullanılmaktadır. Tek kullanımlık önlük kullanılma amacına bakıldığı zaman öncelikle bu tulumu kullanan kişinin yapılan iş sırasında zarar görmesini engellemektir.

İş güvenliği uzmanlarının tavsiyesi ile kullanılan bu tulumların çalışanların yaptıkları işin riskini ortadan kaldıracak özelliği bulunmaktadır. Çalışanın sağlığının korunması adına çalışma ortamlarında bu tulumların kullanılması gereklidir. Pratik kullanıma sahip olması sebebiyle de bu tulumlar çok fazla kullanılmaya başlamıştır. Çalışma ortamlarında paket içerisinde ve farklı beden büyüklüğünde çok sayıda tulum satın alınıp çalışanlar tarafından ve ziyaretçiler tarafından kullanılmaktadır. Bir kez kullanılan bu ürünler geri dönüşüm özelliğine sahiptir ve doğaya zarar vermemektedir.

Tek kullanımlık önlük kullanım alanına göre farklı şekillerde ve modellerde üretilmektedir. Bu tulumların kullanıldığı iş ortamının risk durumu tulumun özelliğini belirlemektedir. Risk durumuna göre kapşonlu, fermuarlı, kolları ve ayakları büzgülü, boyu uzun, boyun kısmı kapalı şekilde tasarlanmaktadır. Böylece çalışanların girdikleri ortamlarda zarar görmeleri engellenmektedir. Bunun yanında bu tulumlar farklı ortamlara giren kişilerin dışarıdan mikrop ve kirleri içerideki hijyenik ortama getirmelerini önlemek amacıyla kullanılmaktadır. Böylece bu tulumu kullanan kişiler normal kıyafetlerinin üzerine bu tulumu giyerek hijyenik ortama girebilmektedirler. Firmamız tek kullanımlık tulumların satışını yapmaktadır. Bu tulumlarda toplu siparişlerde oldukça uygun fiyatlarla satışını yapmaktayız.

Tek Kullanımlık önlük Özellikleri

Tek kullanımlık önlük polipropilen maddesi ile Nonwoven Spunbond 70gr/m2 tela kumaştan  üretilmektedir. Bu tulumlar oldukça hafif ve yer kaplamayan bir özelliğe sahiptir. Tulumların kullanıldığı alana göre kalınlığı ve özellikleri değişmektedir. Bu sebeple tulumun kullanılacağı alan ve kullanım amacı oldukça önem taşımaktadır. Tulumların kullanıldığı alan tüm bedenin ve başın korunması veya hijyen sağlanması gereken bir alan ise bu tulumlar kapşonlu ve tüm bedeni kapatacak şekilde tasarlanmaktadır. Ayrıca bu tulumlarda kısa ve tek hamlede giyilebilecek tulumların yanında ayakları ve kolları tamamen kapatan ve lastikli tasarlanan tulumlar da mevcuttur. Bu tulumların çıt çıtlı tasarımlarının yanı sıra cırt cırtlı tasarımları da bulunmaktadır.

Tulumların kullanıldığı iş tulumun modelini de belirlemektedir. Bu tulumların en büyük özelliği nefes alabilen ve sıkmayan bir özelliğe sahip olmasıdır. Anti-alerjik özelliği ile de sağlıklı bir kullanıma sahip olan tulumlar su itici ve alev geciktirici özelliği ile de güvenli kullanım için uygundur. Bu ürünler bakteri oluşturmaz, hafif ve yumuşaktır. Rahat bir şekilde giyilip çıkartılabilmektedir. Farklı renklerde ve beden ölçülerinde üretilen tek kullanımlık tulum belden el kısmından ve ayak kısmından lastikli olarak üretildiği için kullananların rahat etmesi sağlanmaktadır.  Bu tulumların satışı firmamız tarafından yapılmaktadır. Koli içerisinde farklı sayılarda hazır olarak satışa sunulan tulumların fiyatları toplu siparişlerde oldukça uyguna gelmektedir.

Tek Kullanımlık önlük Kullanım Alanları

Pek çok çalışma ortamında hijyeni sağlamak için kullanılan tulumlar oldukça farklı modellerde üretilmektedir. Tek kullanımlık önlük kullanım alanı olarak bakıldığında oldukça farklı alanlarda kullanılmaya başlamıştır. Kasapların kullandıkları tulumlar, kimyasal sanayinde kullanılan tulumlar, ilaç sanayinde kullanılan tulumlar, tavuk çiftliklerinde kullanılan tulumlar, boya sektöründe kullanılan tulumlar, veterinerlerin kullandığı tulumlar, olay yeri incelemesinde kullanılan tulumlar olmak üzere birçok kullanım alanı bulunmaktadır.

Tek kullanımlık tulumların kullanım alanının çok olmasının yanında kalite bakımından da farklı pek çok farklı özelliğe sahip tulumlar bulunmaktadır. Bu tulumların su ve ısı geçirmez özelliğe sahip olmasının yanında kağıt tulum olarak üretilen çeşitleri de bulunmaktadır. Kullan-at özelliğine sahip olan bu tulumların kalite farkı kullanıldığı alandaki işin riskine göre değişmektedir. Kullanacak kişinin zarar görme riskine göre kapşunlu ve galoşlu olarak üretilen tek kullanımlık tulumlar da bulunmaktadır.

Tulumların kullanım alanlarından biri de olay yeri incelemesinde bulunan kişilerin kullandığı tulumlardır. Bu tulumların kullanım amacı kullanıcıyı korumanın yanında olay yerindeki delillere kullanıcının bedeninden parçaların düşmesini önlemektir. Bu sebeple olay yeri incelemesi yapan kişiler tüm vücudu kapatan tek kullanımlık önlük kullanılmaktadır. Bu tulumların temin edilmesinde bize başvuran tüm firmalara ve kurumlara firmamız gerekli yardımı ve indirimi yapmaktadır. Bu tulumların toplu siparişinde oldukça uygun fiyatlarla satışı firmamız tarafından yapılmaktadır. 

Görünüm: Liste / Tablo
Göster:
Sırala:
TEK KULLANIMLIK ÖNLÜK - 40 Gr
TEK KULLANIMLIK ÖNLÜK - 40 gr (ziyaretçi önlüğü, misafir önlüğü, kullan at önlük, kağıt önlük) ..
TEK KULLANIMLIK ÖNLÜK - 50 Gr
TEK KULLANIMLIK ÖNLÜK - 50 gr (Kullan at önlük - Mutfak Önlüğü)   Ürün Bilgisi: Non..
TEK KULLANIMLIK ÖNLÜK - 50 Gr
TEK KULLANIMLIK ÖNLÜK - 50 gr (ziyaretçi önlüğü, misafir önlüğü, kullan at önlük, kağıt önlük) ..
TEK KULLANIMLIK ÖNLÜK - KIRMIZI - 50 Gr
TEK KULLANIMLIK ÖNLÜK - KIRMIZI - 50 gr   Ürün Bilgisi: Nonwoven Spunbond 50gr/m2 Tela..
TEK KULLANIMLIK ÖNLÜK - MAVİ - 50 Gr
TEK KULLANIMLIK ÖNLÜK - MAVİ - 50 gr   Ürün Bilgisi: Nonwoven Spunbond 50gr/m2 Tela Kuma..
TEK KULLANIMLIK ÖNLÜK - MAVİ - 50 Gr
TEK KULLANIMLIK ÖNLÜK - MAVİ - 50 gr   Ürün Bilgisi: Nonwoven Spunbond 50gr/m2 Tela ku..
TEK KULLANIMLIK ÖNLÜK - SIFIR YAKA - 30 Gr
TEK KULLANIMLIK ÖNLÜK - SIFIR YAKA - 30 gr  (ziyaretçi önlüğü, misafir önlüğü, kullan at önlük..
TEK KULLANIMLIK ÖNLÜK - TURUNCU - 50 Gr
TEK KULLANIMLIK ÖNLÜK - TURUNCU - 50 gr   Ürün Bilgisi: Nonwoven Spunbond 50gr/m2 Tela..
TEK KULLANIMLIK ÖNLÜK - YEŞİL - 50 Gr
TEK KULLANIMLIK ÖNLÜK - YEŞİL - 50 gr   Ürün Bilgisi: Nonwoven Spunbond 50gr/m2 Tela K..
TEK KULLANIMLIK ÖNLÜK ZİYARETÇİ ÖNLÜĞÜ - 30 Gr
Tek Kullanımlık Önlük Ürün Bilgisi: Nonwoven Spunbond 30gr/m2 tela kumaştan üretilmiştir. Kumaş ..
is Elbiseleri ve isguvenlik Malzemeleri is elbiseleri is Guvenlik Malzemeleri Online Satis Magazasi

Telif Hakkı © 2019. Tüm Hakları Saklıdır. Dijital Pazarlama Ajansı

HaberlerHaberler