Kategoriler
 

İş Güvenliği Gözlüğü

İş Güvenliği Gözlüğü

İş güvenliği gözlüğü, insan vücudunun en hassas bölgelerinden olan gözlerin korunması, amacıyla kullanılıyor.  Çalışma ortamlarında farklı ışık ve tehlike koşulları bulunur. Bu durum gözlük kullanımını zorunlu hale getiriyor. Standart iş gözlüklerinde lens rengi ve koyulukları belirleyici rol oynar. Genel kullanımlarda şeffaf gözlükler kullanılırken, güneşli çalışma ortamlarında koyu renkli gözlükler tercih edilir. Sarı renkli iş gözlükleri ışığın yetersiz olduğu çalışma ortamlarında kullanılıyor. Kaynak yapan işçiler ise infrared ışınlarını engelleyen özel iş gözlüğü kullanmaktadırlar. İşyerlerinde kullanılan gözlüklerin belli başlı İş güvenliği standartları vardır. Bu standartlara uygun olup olmadığına dair belli başlı testlerden geçen İş güvenliği gözlükleri, üzerlerine konulan bir takım işaretlerle geçtikleri testler hakkında bilgi sahibi olabiliriz. Firmamız, iş güvenliği alanında tüm testleri geçmiş olan iş güvenliği gözlüklerini müşterilerine sunmaktadır.

İş sağlığı gözlüklerinin üzerinde yasal olarak bulunması zorunlu olan işaretler vardır. Bu işaretler gözlük üzerinde, Üretici logosu ve CE sembolü ile birlikte belirtilirler. Ülkemizde kısaltması EN olan Avrupa standartları kullanılmaktadır. Amerikan standartların ait olup ülkemizde satılan gözlükler kafa karışıklığı oluşturuyorsa da ülkemizde Avrupa İş güvenliği gözlüğü standartları kullanılmaktadır. Göz ve yüz koruma materyalleri:

·        Darbeler karşı koruma

·        Ultraviyole ışınları, iyonize edici radyasyon ve elektrik arklarına karşı koruma

·        Bilgisayar ortamında koruma

·        Lazer ışınlarına karşı koruma

·        Likit sıçramalar, erimiş metal, toz, gaz ve yüksek sıcaklığa karşı koruma

Gibi tehlikelere karşı yapılmaktadır. İlgili ekipmanın ilgili işlerde kullanılması verimli koruma sağlayacaktır.

Bahsi geçen tehlikelere karşı etkili sonuç veren İş güvenliği gözlüğü özellikleri, doğru belirlenirse en iyi koruma sağlanmış olur. “Kişisel koruyucu donanımların işyerlerinde kullanılması hakkında yönetmelik” içeriği incelendiğinde göz ve yüz koruyucuları şu sınıflandırılmıştır

·         Gözlükler

·         X ışını gözlüğü, lazer ışını gözlüğü, ultraviyole, infrared, görünür radyasyon gözlükleri

·         Dalgıç tipi gözlük

·         Yüz siperleri

·         Ark kaynağı maske ve baretleri

Altı çizilmesi gereken bir konu görme, işitme ve solunum organlarının yüz bölgesinde bulunmasından dolayı karma bir koruyucu ekipmanları olmasıdır. Göz koruma malzemelerinde aranan özellikler; hafif, darbeye karşı dayanıklı, net görüntü sağlaması ve uzun ömürlü olmasıdır. Polikarbonat malzemeden üretilen gözlükler dayanıklı ve hafif olması yönüyle tercih edilmektedir.

Yukarıda kısaca anlatmaya çalıştığımız kişisel koruyucu donanım kapsamında materyalleri sizlere sunmaktayız. İş güvenliği gözlüğü fiyatları uygun ekipmanlarımız arasındadır. İş güvenliği sektörüne yeni bir anlayış ve deneyimli kadromuzla sektörde iddialı bir firmayız. Ürünlerimizde dayanıklı, uygun buğu önleyici kaplamaları olan ve çizilmeye karşı korumalı ürünler yer alıyor. Kaliteyi uygun fiyata alabileceksiniz. Farklı yüz boyutları ve şekillerine uygun ayarlanabilir ve temas ettiği noktalarda kullanılan yumuşak malzeme sayesinde kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Ürün yelpazemizde bulunan koruma ve konfor özelliklerine ilave olarak, şık ve modern ürünlerimizle sizler hizmet sunmaktayız. Göz koruyucu materyallerimiz diğer kişisel koruma donanımlarıyla uyum sağlar özelliklerdedir. Göz koruyucu ürünlerimiz işitme ve maske koruma ekipmanlarıyla kombine edilebilmektedir.

İş güvenliği gözlüğü fiyatı söz konusu olduğunda firmamız, hem kaliteli hem iş güvenliği standartlarını karşılayan hem de uygun fiyatlı olan gözlükleri müşterilere sunduğu bilinmektedir. Likit küçük bir parça bile akut konjunktiviteye sebep olabilmektedir. Fırlayan sert bir parçacık göz retinasında yırtıklara yol açmakta ve görme kayıplarına neden olabilmektedirler. Tüm bu risklere karşı etkili olabilecek standartlarda koruyucular kullanmak gerekir. EN 166 standartlarına göre üretilmiş gözlüklerimizle tam bir koruma sağlayacaksınız. Asetat ve polikarbonat malzemelerden üretilen ürünlerimiz,  sıçramalara, gaz, toz, erimiş metal veya sıcaklığa karşı etkili koruma sağlıyor. Koruyucu gözlüklerimiz, pvc kaplı çerçeveleriyle hafif ve esnek özelliktedir. Çift lens kaplama özelliği sıcaklığa karşı etkili olmaktadır. Kimyasal malzemelerden gelebilecek zararlara karşı da karboglas kaplama gözlüklerimizi öneriyoruz. Anti-mist kaplama nem emici vazifesi görmektedir.

İş güvenliği gözlüğü kullanma talimatı, uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda daha etkili bir koruma sağlamaktadır. Ürünlerimiz dayanıklılık testini geçmiş ürünlerden oluşmaktadır. Konu göz olunca özellikle ışınlara maruz kalma konusu gündeme gelmektedir. Ultraviyole ışınları, kızıl ötesi ışınlar ve kaynak ışınları katarakt ve retinal yanmalara yol açmaktadır. Maruz kalınan ışınları filtre edebilen ve standartlara uygun gözlüklerimizle göz sağlığınıza özen gösteriyoruz. Bilgisayar ekranları uzun süreli kullanım ve ışığın uygun yerden gelmemesi göz yorgunluğuna sebep olmakta, buna bağlı olarak baş ağrıları oluşmaktadır. Kızılötesi ışınlara karşı yüzde 90 filtre edilmiş lenslerimizle bu probleme de etkili çözümler üretmekteyiz. Sizde iş güvenliği gözlüğü kalite standartlarını yüksek bir oranda karşılayan ve üstelik uygun fiyatlı ürünlerimizden satın almak isterseniz bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir. 

is Elbiseleri ve isguvenlik Malzemeleri is elbiseleri is Guvenlik Malzemeleri Online Satis Magazasi

Telif Hakkı © 2019. Tüm Hakları Saklıdır. Dijital Pazarlama Ajansı

HaberlerHaberler