Kategoriler
 

Ortopedik Sabo Terlik ve Özellikleri

Ortopedik Sabo Terlik ve Özellikleri

Ayakların anatomik yapısına uygun şekilde tasarlanmış olan terliklere ortopedik terlik denilmektedir. Ortopedik terliklerde ayağın boyuna doğru ve enine doğru desteklendiği noktalar bulunmaktadır. Ayaklarında sıkıntı olanlar için ortopedik terlik veya ayakkabı kullanımı oldukça büyük bir rahatlama sağlamaktadır. Ortopedik terliklerin hammaddesi hakiki deri olduğu için bu terlikler ayağın nefes almasını sağlamaktadır ve bu da ayaklarda deri hastalıklarının oluşumunu önlemektedir. Ortopedik terliklerde ayağın ön tarafı geniş olduğu için parmaklar sıkışmaz ve kullanan kişiler rahat eder. Özellikle ayakları taraklı kişiler için bu terlikler idealdir. Sabo terlik ülkemizdeki en önemli ortopedik terlik üreticilerden biri olarak bilinmektedir.  Bu terlikler genelde hastane elemanlarının giydikleri ve üzerinde beyaz havalandırma deliklerinin bulunduğu terlik modelleri olarak bilinmektedir.  Ortopedik sabo terlikler sadece sağlık sektöründe değil uzun süre ayakta durması gereken mesleklerde ve çalışma alanlarında da kullanılmaktadır. 

Sabo Ortopedik Terliklerin Üretimi

Sağlıklı terlik üretiminde sektörünün en iyilerinden olan Sabo terlikler kullanım olarak da oldukça farklı sektörlerde kullanılmaktadır. Sabo ortopedik terlik imalatı konusunda dikkat edilen pek çok özellik bulunmaktadır.  Öncelikle bu terlikler doğal deriden üretilmektedir.  Terliklerin taban kısımları poliüretan denilen malzemeden yapılmaktadır. Bu malzeme oldukça hafif ve esnek bir malzeme olduğu için terliği kullananlar ayaklarında hiçbir şey yokmuş gibi rahat etmektedirler. Bu model terliklerin yere basan kısımlarında ise yere basıldığında kaymayacak şekilde uygun malzemeler kullanılmaktadır. Ayrıca terliklerin taban kısmının tahtadan yapıldığı modeller de bulunmaktadır. Bu modellerin yere basan kısmı ise kauçukla kaplanmıştır. Bu terliklerin üretim aşamasında zararlı olabilecek kimyasallar ve boyalar kullanılmamaktadır. Bu sebeple Sabo terlikler oldukça sağlıklı ürünler olarak kullanıcıları tarafından gönül rahatlığı ile kullanılmaktadır.  Sabo terlikler klasik modellerin dışında son zamanlarda oldukça renkli ve farklı modellerle kullanıcılarının karşısına çıkmaktadır. Dolgu topuklu terliklerden tam anatomik ve rengarenk terliklere kadar yeni bir çok model ile üretime geçilmiştir.  Doktor onaylı olarak kullanılan bu terlikler sağlıklı ayak isteyenlerin başvurduğu terliklerdir. Bu terlikler aynı zamanda vücut yapısını da desteklediği için sağlıklı bir beden için de kullanılması gereken terliklerdir.

Ortopedik Sabo Terliklerin Sağlık Bakımından Önemi

Özellikle hastanelerde karşılaştığımız doktor, hemşire ortopedik terlik giymektedir. Sağlık çalışanlarının ayak ve vücut sağlıklarına dikkat ettikleri düşünülürse kullandıkları bu ortopedik terlikler oldukça sağlıklı ürünlerdir denilebilmektedir. Ortopedik Sabo terlikler öncelikle insanın ayak yapısı düşünülerek bu yapıya uygun olarak tasarlanmaktadır. Terlikler ayağı birçok yönden desteklediği için hem ayak terliğin içinde rahat etmekte hem de ayağa alttan destek verdiği için masaj etkisi yapmaktadır.  Ortopedik terlikler ayakları taraklı olanlar için de ön tarafının geniş olması sebebiyle rahat bir kullanım sağlamaktadır. Bu ürünler üretim aşamasında tamamen doğal ürünlerden üretildiği ve hammaddelerinin içinde kimyasallar bulunmadığı için de oldukça sağlıklı ürünlerdir.  Doktor onaylı sağlık terlikleri olarak kullanılan ortopedik Sabo terlikleri özellikle beyaz renkte üretilmektedir. Beyaz renk ise hijyeni ve güveni temsil eden bir renk olduğu için kullanıcıların tercih sebebi olmaktadır.

Sabo Ortopedik Terliklerin Kullanım Alanları

Ortopedik terlik üretimi konusunda Sabo ülkemizde en çok ortopedik terlik üreten firma olarak bilinmektedir. Özellikle toplu olarak kullanım gerektiren kurum ve işletmelerde Sabo ortopedik terlik kullanımı söz konusudur. Ortopedik Sabo terlik hastaneler ve sağlık işletmelerinde doktorlar, hemşireler ve sağlık çalışanları tarafından kullanılmaktadır. Bu ürünlerin sağlık alanında kullanılması hastalara hijyen konusunda güven vermektedir. Sağlık sektörünün dışında yine hijyen gerektiren bir sektör olan otel ve restoranlarda aşçı ve mutfakta çalışanlarının ortopedik Sabo terlik giydikleri görülmektedir. Ayrıca otel ve restoranlarda çalışan temizlik elemanları da bu model terliklerden giymektedir.  Ortopedik Sabo terlik bu sektörlerin dışında vücut yapısı ile ilgili sıkıntı yaşayanlar tarafından da kullanılmaktadır. Bu kişilerden en önemlileri ise hamile bayanlardır. Hamilelikte bayanların kilolar arttığı için ve vücut dengesi değiştiği için ayaklarda ve vücudun birçok noktasında sıkıntılar yaşanmaktadır. Sabo terlikler hamile bayanların ayak ve vücut sıkıntılarının giderilmesinde yardımcı olmaktadır.  İnsanlar sağlık konusunda kendilerine dikkat ettikleri için bu doktor onaylı ortopedik terlikleri günlük hayatta herhangi bir sıkıntısı olmayan kişiler de kullanmaktadır. Bu terlikler insanların yaşamına sağlıklı ayaklar kazandırmaktadır. 

is Elbiseleri ve isguvenlik Malzemeleri is elbiseleri is Guvenlik Malzemeleri Online Satis Magazasi

Telif Hakkı © 2019. Tüm Hakları Saklıdır. Dijital Pazarlama Ajansı

HaberlerHaberler