Kategoriler
 

Tek Kullanımlık Galoş Kullanımı

Tek Kullanımlık Galoş Kullanımı

 Hijyen sağlamak amacıyla kullanılan bazı ürünler tek bir kullanımlık olarak üretilmektedir. Bu ürünler kullan at özelliğine sahip ürünlerdir. Özellikle mikrobik özellikleri olması sebebiyle bir kez kullanıldıktan sonra kullanılması uygun olmayan ürünlerdir. Galoş da bu ürünlerden biridir. Galoş, bazı ortamlarda enfeksiyon riskini ortadan kaldırmak amacıyla hazırlanmış olan ürünlerdir. Bu malzemelerin özelliği dışarıdan getirilen mikropların ve kirlerin içeri alana taşınmasının önlenmesini sağlamalarıdır.

Tek kullanımlık galoş son zamanlarda hastanelerin dışında pek çok mekanda kullanılmaya başlamıştır. Öncelikle hastanelerin özellikle karantina odalarında ve diğer birimlerde kontaminasyonu önlemek ve bulaşıcı hastalıkların mikroplarının yer değiştirmesini önlemek amacıyla kullanılmaktadır. Bunun yanında yine hastanelerde ameliyat ve operasyon odalarında, doğum servislerinde, bulaşıcı hastalıkların tedavisinin yapıldığı servislerde kullanılmaktadır. Hastane görevlilerinin işlerini daha rahat yapabilmeleri adına tek kullanımlık galoş giymeleri oldukça büyük kolaylık sağlamaktadır. Böylece hastane çalışanları hastane içinde rahatlıkla hareket ederken hastalarda da bakteri ve virüs kapma riski ortadan kalkmaktadır.

Bu galoşlar ilgili birimin veya hastanenin girişinde temiz ve kirli galoş kutusuna konulmaktadır.  İçeri girmek isteyenler temiz galoş kutusundan galoşunu alarak ayağına giyip içeri girmektedir. Çıkışta ise ayağından çıkarıp kirli galoş kutusuna atmaktadır. Birçok yerde galoş giydirme makineleri bulunmaktadır. Galoşu giyecek kişinin yapması gereken tek şey ayağını makinenin içine yerleştirmektir. Makine galoşu ayağa giydirmektedir. Böylece insanlar zorlanmadan bu tek kullanımlık galoş giyme işini gerçekleştirmektedir. Bu ürünlerin satışı firmamız tarafından gerçekleştirilmektedir. Özellikle toplu satışlarda uygun fiyatlarla müşterilerimize hizmet sunmaktayız.

Tek Kullanımlık Galoşun Özellikleri ve Üretimi

Tek kullanımlık galoş son zamanlarda çok farklı alanlarda kullanılmaya başlamıştır. Kullanım alanlarının artması sebebiyle galoşun üretim sayısı da artmıştır. Öncelikle galoş neden üretilir bu bilmek gerekmektedir. Galoş, polietilen denilen malzemeden üretilen genellikle mavi renkli olan üründür. Bu malzemenin özelliği üzerine herhangi bir kirin tutunamamasıdır.  Galoşlar fabrikalarda el değmeden hazırlanmakta ve preslenerek belli sayılarda paketlenerek kullanıcılara ulaşmaktadır. Galoşlar üretim aşamasında kaliteli olarak üretilmezse giyilirken yırtılmalar söz konusu olabilmektedir.

Galoş eski kültürlerde ayağa giyilen tahta takunyaya verilen addır. Sonraki dönmelerde ve özellikle bizim kültürümüzde dışarı çıkıldığında ayakkabılara çamur bulaşmasını önlemek amacıyla ayağa giyilen üst ayakkabı olarak bilinmektedir. Bu üst ayakkabı içeri girildiğinde çıkarılmakta ve ayakkabılar temiz bir şekilde kullanılmaktadır.

Galoş kullanımı sadece dışarıdan içeri mikropların taşınmasını engellemek için değil içerdeki bulaşıcı hastalıkları ve mikropları da dışarıdaki insanlara bulaştırmamak için de kullanılmaktadır. Bu sebeple galoşun kullanılması hastalıkların yayılmasını önleme açısından büyük önem taşımaktadır. Tek kullanımlık galoş giyilmesi toplum sağlığı açısından önleyici tedbirlerden biri olarak görülmektedir. Bu konuda toplum sağlığına katkıda bulunmak üzere firmamız galoş satışı hizmeti vermektedir. Galoş satışında toptan satışlarda oldukça uygun fiyatlarla firmamız bu alanda da hizmet vermektedir.

Tek Kullanımlık Galoşun Kullanım Alanları

Galoş birçok alanda kullanılmaya başlayan bir hijyen ürünü olarak son zamanlarda çok fazla tercih edilmektedir. Önceleri sadece hastanelerin belli bölgelerinde bulaşıcı hastalık riski bulunan bölümlerde kullanılırken şimdilerde hastanelerin tüm birimlerinde kullanılmaktadır. Hastaneleri dışında yemek fabrikalarında, anaokullarında,  laboratuarlarda, süt ve peynir imalathanelerinde, spor salonlarında, havaalanlarında, örnek dairelerin gezilmesinde, yüzme havuzlarında, güzellik merkezlerinde, ofislerde tek kullanımlık galoş kullanılmaya başlanmıştır.

Gelişen hayat şartları insanların sağlığını koruma adına çok daha fazla imkanlar sunmaktadır. Dışarıda bulunan mikropların ve bulaşıcı hastalıkların insanların yoğunlukta olduğu yerlere ayaklar aracılığıyla girme ihtimalinin çok fazla olması düşünülerek bu riski ortadan kaldırmak amacıyla galoş giyilmesi sağlanmıştır.  Galoş giyilmesi sayesinde hastalıkların yayılma riski azalmıştır. Böylece toplum sağlığı konusunda önemli bir adım atılmıştır.

Tek kullanımlık galoş kullanım alanının artması bu konuda yeni bir sektörün ortaya çıkmasını sağlamıştır. Tek kullanımlık pek çok ürün arasında galoşun kullanım alanı ve üretim sayısı daha artmıştır. Üretim aşamasından kullanılıp geri dönüşüm aşamasına kadar her aşamada galoşun kaliteli maddeden üretilmesinin önemi vardır. Bu ürün kullanılırken yırtılmaması ve kullanım sonrasında da geri dönüşüm özelliğine sahip olması oldukça önemlidir. Galoşun son zamanlarda farklı renklerde ve farklı özelliklerde tasarımları mevcuttur. Özellikle kaygan zeminlerde ayakların kaymasını önleyen tasarımları ile daha kullanışlı hale getirilmiştir. Galoş belli sayılarda paketler halinde firmamız tarafından satışa sunulmaktadır.

is Elbiseleri ve isguvenlik Malzemeleri is elbiseleri is Guvenlik Malzemeleri Online Satis Magazasi

Telif Hakkı © 2019. Tüm Hakları Saklıdır. Dijital Pazarlama Ajansı

HaberlerHaberler