Kategoriler
 

Bungee Gerdirme Lastiği

Atlantech Bungeelerin özellikleri çok çeşitlidir: Atlantech Bungee ler saf kauçuktan üretilmiştir. Esnekliği sağlayan kauçuk geri dönüşümlü hammadde değil, saf yeni hammaddedir.

Gergin ve sert doku ile birlikte dış örgüsünün üstün niteliği sayesinde renk solması olmaz ve ipliklenmez. Kendi boyu kadar esneme kapasitesi vardır.. Çünkü saf kauçuk ancak kendi boyu kadar esneyebilir.

Sert ve katı bir doku olan gerçek kauçuk zamanla gevşemez ve bollaşmaz. Bungee kordon çapı 8 mm. olup sınıfındaki en yüksek çap ile emsalsiz bir sağlamlık ve dayanıklılık sunar.

Atlantech Bungee kordonlarının dış örgüleri yüksek yoğunluktaki polimer örgüsü ile kaplıdır Piyasadaki bu grubu oluşturan esnek bağlama ve kargo ürünleri genellikle eski kamyon lastiklerinden ve çoğunlukla geri dönüşümün son katmanındaki elastik tekstil malzemelerinden yapıldığından verimli olamamakta ve ilk seferinde çekince uzayıp gitmektedir.

Bazı ünlü markaların ürünleri ise o kadar pahalıdır ki, bunları satın almak keseye zor gelmektedir ve çoğu kez “bağlamayayım, dağınık kalsın” düşüncesine yol açmaktadır. birçok sektörde önemli bir ihtiyaç malzemesidir ve kullanım alanları çok geniştir.

Marin, nakliye, kargo, otomobil, kamyon, seyahat, kargo paketleme, ev eşyalarının tasnifi ve depolanması, muntazam ve gayrimuntazam tüm yük ve eşyaların bağlanması, taşınması, evden eve nakliye, hammaliye için kullanılır. Muhtelif malzemelerin bir arada stoklanması için idealdir.

Bagaj ve yük bölümlerinde sıkı, sağlam ve güvenli bağlama için mükemmeldir. Ayrıca endüstriyel alanda çok yaygın kullanılan bungee ler, bilhassa sanayi işletmelerinde stoklama, sevkiyat ve lojistik gibi konularda çokça kullanılır.

Endüstriyel kullanımda ürün kalite ve niteliği çok önemli olup ayrıca iş güvenliği açısından da belli standartlara uyum sağlaması bakımından Atlantech bungeeler, iş güvenliği normlarını karşılar ve daha fazlasını sunar.

   bungeegedirme halat  bungeeAtlantech bungeeAtlantech bungee halat

Atlantech bungeeler kullanıcılara en iyi kaliteyi sunar. Örgü malzemesi dış katmanı dacron elyaftır. Metal kancalar kolay bağlama ve sökme için ters kancalıdır. Böylece gergin şekilde takıp-çıkartırken zorluk çıkartmaz. Metal kancalar özel “soft powder coating” teknolojisi ile kaplandığından bağlama için kullanılan materyali çizme ve aşındırmaz. Yassı bungee lerde PP kancalar bulunur. Belli bir elastikiyete sahip bu kancalar kolay ve güvenli takıp çıkartma sağlar. Ters kanca sistemi uygulama için büyük kolaylık sunar.

Atlantech Standart Bungee ler standart olarak adlandırılsa da asla standart değil, üst kalitedir. Kullanıcılar uzun yıllar niteliğini kaybetmeden kullandıkları bu ürün grubu ile adeta gönül bağı kurmuş olup, her zaman markası ile ararlar ve alırlar.

Top bungee ler top top tur ve tam bir küre oluşturarak küresel bir özellik arz eder. Dipleri açık olan rakip ürünlere göre çok daha sağlam, kullanışlı ve estetiktir. Atlantech Top bungeelerin topları yüksek nitelikli PP den üretilir ve bungee final düğümleri kapalı olduğu için uzun kullanım ömrüne sahiptir ve kullanıcı dostu olarak tanımlanır.

Yassı bungee ler özellikle gayri muntazam şekil ve boyutlarda olan ve yük kayması riskine sebep olacak tehlikeli bağlamalar için idealdir. Hem sıkıştırır, hem bir arada tutar. Bilindiği gibi yassı bungee’ler yassı olur, fakat kancaları tabii ki yassı olmaz. Kancalar standart bungeelerden daha geniş ve yüksektir. 

Atlantech Bungeeler piyasada muhtelif isimlerle adlandırılan esnek bağlama ürünlerinin yaygın olarak kullanılan adlarından biridir. Atlantech de uluslar arası bir firma olarak Bungee adını ürün tanımı olarak benimsemiştir ve başlıklarında bu terminolojiyi kullanmaktadır. İlgili ürün grubuna kullanıcılar ve ticaretini yapan

Firmalar; Ahtapot, Örümcek, Kargo Bağlama, Esnek lastik, ambalaj kordonu, paketleme kordonu, elastik kordon, yaylanır halat  gibi muhtelif isimler de verilmekte olup teknik terminoloji bungee dir.

ANAHTAR KELİMELER: Bungee, Örümcek, Ahtapot, Gergi Lastiği, Kargo Lastiği, Ambalaj Lastiği, Kargo Bağlama, Koli Bağlama, Gerdirme kayışı, Gerdirme Lastiği, Paket, Paket Bağlama, Yük Bağlama, Yük Lastiği, Esnek halat, Atlantech bungee, tekne bağlama malzemeleri, gerdirme lastikleri, usturmaça bağlama, halat, ip

“PackingWorldInfo” yayınlarından çıkan ve ilk kez 2017 de Wisconsin de yapılan “Evrensel Bungi Kullanımı ” semineri sunumu “tie-it with elastic bungee cord.. why not buddy!?” isimli bildirge ve makaleden alıntılanmış ve Atlantech bungi ekibi tarafından tercüme edilerek Onlinesatınal Bilgi Teknolojileri Şirketi tarafından www.onlinesatinal.com.tr dijital ortamda yayınlanmaktadır.

Mr. James Adamo - Jamaican Representative for Logistics & Handling Facilities :

Biz burada yani Jamaica ve St. Barths havalisinde (ç.n. Karayipler de adalar) reggae üzerinde yoğunlaşıp, güçlü kuvvetli vatandaşlarımıza A.B.D. de idman yaptırarak kısa mesafe atletizm madalyalarını toplarken (Bkz. Hüseyin Bolt) aslında lojistik konusundaki büyük ilerlemeleri kaçırıyoruz.

Belki de vücut göçü (çünkü bizde beyin göçü olmaz) bu yüzden oluyor, bir tarafta güneş, deniz, turist diğer tarafta ağır valizler, turistlere özel hizmetler falan vatandaşımızı yoruyor. Tam burada bungi bağlama elemanları yani ahtapot bagaj lastiği ve hatta bagaj lastiği devreye girer. Bagaj gergi lastikleri, kancalı bagaj lastiği ve hatta gergi lastiği diye adlandırdığımız bu ekipmanlar artık hayatımızda önemli rol oynuyor. Bungi veya bungee veya banci artık ne uygun görüp de ne dersiniz bilmem, bizim şöför, kargocu, motorcu, deniz motorcu, motor servis elemanı, taşıma ve istifleme elemanları, depocular, hancılar, hamamcılar gibi meslek gruplarının enerji durumlarını pozitif bir seviyeye çıkarttı. Hatta kurşun gibi valizleri ve darmadağın eşyaları ile yaşayan turistler de çok faydalanmaktalar. Özellikle motosiklet bagaj lastiği konusuna değinmeden geçemeyeceğim: Jamaicanın başkenti Kingston ve ikinci büyük kenti Montego Bay de çok sayıda iki tekerlekli araç bulunmaktadır. Çoğunlukla parmak arası terlik ile kullanılan bu vasıtalar ayni zamanda önemli miktarda yük taşıma hizmeti verirler. Kancalı bagaj lastikleri veya diğer adı ile bungi ve hatta bungee ve dahi banci bu faaliyetler için ideal. Biz mesela burada Atlantech banci kullanıyoruz ve güçlü bir performans elde ediyoruz. Bir zamanlar yerel bungee imalatçıları –ki bunlar çoğunlukla Savana la Mar kasabasında idiler- bizim eski şortlarımızın lastiklerinden ürettikleri ahtapot bagaj lastiklerini bize geriye bagaj lastiği diye satarlardı ki bunlar şort (diğer iç giysinin adını burada belirtmek istemem..) geri dönüşümünden elde edildikleri için, yani ne diyeyim bilmiyorum.. Ama fakat, artık bagaj lastikleri çok gelişti.

Bu arada yeni bir sorun da ortaya çıktı: herkes de bagaj lastiği ithal etmeye başladı. Biz kendi ülkemizde birimizin yaptığı, aldığı sattığı, ithal ve ihraç ettiği, uzmanlaştığı işleri diğerimiz pek yapmayız. Çünkü gereksiz rekabet kimseye yaramaz. Herkes kendi işini yapınca, tüccarlar daha sevimli, müşteriler daha verimli olur. Bu; her şeye dalalım, vadeli çek keselim, daha alttan fiyata girelim, “ne alırsan 1 escudo, beğenmezsen para yok”, “ödeyemezsek alacaklıya takarız” veya “ne yani kaçıyor muyuz!?” gibi yaklaşımların; uzak coğrafyalarda olduğunu duyuyor ve şaşıyorduk. Güneş gözlüğü almak isteyenlerin gözlük ithalatı yaptığı, tavuk yemek isteyenlerin kuluçkaya yattığı, arkadaşına boya fırçası satmak için fırça fabrikası kurduğu ve hatta köşedeki bakkalın gofretten elde ettiği pul parası kar için, market zinciri almaya çalışıp ertesi sabah battığı gibi efsaneler çokça anlatılırdı. Tabii ki bu acı durum ekonomik olmaktan ziyade komik olurdu diye yorum yapardık bu ülkelerle ilgili.

Tuttu bizim başımıza geldi: geçen gün gelen turist otobüsünün hamalı olan mahalle arkadaşımız Welly Akumbo “ben seyahat acentesi kuracağım” dedi kahvede.“Yaa sen ne anlarsın bu işten” dedik. “Olur mu, turistler beni çok sevdi” diye başladı söze; “ bir daha buralara yolumuz düşerse ayakkabılarımızı sen boyarsın” dediler. “Peki para işi ne olacak üstelik sen okuma yazma bile bilmezsin” dedik. “Paraya, çeneye gerek yok, ben rekabet olsun diye bedava getirip konaklatacağım milleti” dedi. Hangi memleketten bulaşıyor kardeşim bu tuhaflıklar demeye kalmadı, burada da köylü rekabet olsun diye pazara bedava yumurta getiriyor, motorcu yeter ki rakip göçsün hevesiyle komşu adaya bedava adam taşıyor. Ee böyle olunca bungi yani ahtapot bagaj lastikleri ve dahi gergi lastiği rekabetini siz düşünün artık. Bir vatandaşımız tişört dikiyordu, bir baktık inşaat işine girmiş, konu komşu çadırda yatıyor. O arada yarım kalmış inşaata da branda germiş ayni anda motosiklet aksesuarı satıyor! Kalite düşüyor, fiyat düşüyor. Geçen gün smokin satıcısı “gel al vatandaş, üste para vereceğim, yeter ki komşudan alma” diye kapının önünde bağırıyordu.

Neyse, biz kaliteden vazgeçmiyoruz; lojistik ve yükte ağır durumlarda bungi veya bagaj gergi lastiği, ahtapot gergi lastiği deyince kancalı bagaj lastiğinin en iyisini yani Atlantech markalısını kullanıyoruz.

Sonuç olarak Bob Marley’i özlemle anıyor ve güzel ülkenizde öğrendiğim yerel bir özdeyişinizle konuşmama ve makaleme son veriyor, candan saygılar sunuyorum: “Kalitesiz banci dert olur, iyi banci sert olur”.

Hoş geldiniz.. Şu anda incelemekte olduğunuz kategorimiz Ahtapot Bagaj Lastikleri veya şimdi moda ismiyle Banci kategorisi.

Lojistik, Taşıma ve Kargo Bağlama konusunda Atlantech Bancileri çok güncel.

Atlantech markalı Gergi Lastiklerini inceleyebileceğiniz sayfalarımız size standart üstü kalitede bir ürün yelpazesi sunuyor.

Banci veya diğer adı ile Örümcek gergi lastiği çok işinize yarayacak. Motosikletin-Bisikletin selesinden evdeki dengin rulosuna, şantiyedeki eşyaların bir araya getirilmesinden arabanın bagajına, kamp yatağınızdan balkondaki malzemenize, balık tutma avadanlıklarınızdan bahçe aletlerinize kadar bin türlü eşyanıza lazım.

Ama iyisi lazım, Atlantech banci lazım. Çünkü kötüsünün lastiği uydurma; üç günde gevşer, kancasının metali eşyanızı çizer, kauçuğu uydurma; bir araya toplamaz..

Uluslar arası sertifikalar ile kalitesi kanıtlanmış, her zaman hazır stok ve uygun fiyat sunan Atlantech ürünleri için Onlinesatınal olarak sizlere hizmete hazırız.

İyi Bungee, Sağlam Ambalaj.. İyi Bungee, Güvenilir Nakliye.. İyi Bungee, Kırılmamış Eşya.. İyi Bungee, Pratik İstifleme.. İyi Bungee, İyi kalite.. İyi Bungee, İşte Atlantech..

Müşteri temsilcilerimiz size konu ile ilgili kapsamlı destek verebilirler, bizi telefonla da arayıp konuya ilişkin ön bilgi alabilirsiniz.

Onlinesatinal diyor ki; “her banci yi alma dert olur, iyi banci sert olur..”

Görünüm: Liste / Tablo
Göster:
Sırala:
Ball BUNGEES 20 cm x 4
item#2700 8681149527003 20 cm x 4 5/32"Ø x 8" (4mmØ x 20cm)   TR Marin, Outdoor,..
Ball BUNGEES 30 cm x 4
item#2701 8681149527010 30 cm x 4 5/32"Ø x 12" (4mmØ x 30cm)   TR Marin, Outdoor..
Ball BUNGEES 40 cm x 4
item#2702 8681149527027 40 cm x 4 5/32"Ø x 16" (4mmØ x 40cm)   TR Marin, Outdoor..
Flat BUNGEES 100cmx18mm
item#2722 8681149527225     100cmx18mm 40”x ¾”   TR Birinci kalite kau..
Flat BUNGEES 120cmx18mm
item#2723 8681149527232     120cmx18mm 48”x ¾”   TR Birinci kalite kau..
Flat BUNGEES 60cmx18mm
item#2720 8681149527201   60cmx18mm 24”x ¾”   TR Birinci kalite kauçuk ve ç..
Flat BUNGEES 80cmx18mm
item#2721 8681149527218   80cmx18mm 32”x ¾”   TR Birinci kalite kauçuk ve ç..
SUPER BUNGEES 100 cm x 2
item#2712 8681149527126 100 cm x 2 5/16"Ø x 40" (8mmØ x 100cm)   TR Marin, Outdo..
SUPER BUNGEES 120 cm x 2
item#2713 8681149527133 120 cm x 2 5/16"Ø x 48" (8mmØ x 120cm)   TR Marin, Outdo..
SUPER BUNGEES 60 cm x 2
item#2710 8681149527102 60 cm x 2 5/16"Ø x 24" (8mmØ x 60cm) TR Marin, Outdoor, İkiteker..
SUPER BUNGEES 80 cm x 2
item#2711 8681149527119 80 cm x 2 5/16"Ø x 32" (8mmØ x 80cm) TR Marin, Outdoor, İki teke..
is Elbiseleri ve isguvenlik Malzemeleri is elbiseleri is Guvenlik Malzemeleri Online Satis Magazasi

Telif Hakkı © 2019. Tüm Hakları Saklıdır. Dijital Pazarlama Ajansı

HaberlerHaberler