Kategoriler
 

Tekneler Yatlar için Uçan Balık

Ne güzeldir bahar gelince kırlara canını atmak ve yemyeşil çayırlarda koşarak & yuvarlanarak güneşin tadını çıkartmak..!

Evdeki haşin günler birden önemini kaybeder: gelin-kaynana kapışması, akrabalar arası miras kavgaları, komşu çatışmaları, kırsaldaki “4,5 santim benim bahçeye girmişsin, atayım mı kafayı..!?” tarzı arazi ihtilafları, komşu çiftliklerin “senin bizon benim mango ları ezmiş..” temalı ve bol pompalı anlaşmazlıklar, full-kırık karneler ve tembelce öğlene doğru yataktan süzülmeler geride kalır, toplu taşıma araçlarında Meksikalılar tenhalaşır, BBQ mangal dumanları bollaşır. İşte dışarı çıktımı insan; spor ve aktivite isteği canlanır kişide.

Artık, cep telefonunu mandallamak, paso Atari oyunu tıklayıp armutlarla elmaları ayni hizaya getirmek, 20 parmak (10 el + 10 ayak) ile 8 cm.lik göz zımparası ekranda yazılan ve zihin sarsan mesajlar, tabletten her öğün yemeklerden önce bir tablet alma gayreti bu dönemde hiper çekmektedir. Ancak büyük kafa kulaklığını uzay ötesi bir yaratık gibi belindeki telle plastik anşantreze bağlayarak tuhaf kıpırtılı davranışlar sergileme, cep telefonunda bitmek bilmeyen boş ve içeriksiz “borç isteme-aşk dilenme” tipi monologlar, akıl almaz entrikaların akıp gittiği dizi ekranlarını sabaha kadar gözlemek gibi yoğun faaliyetler daha az zamansal alan kaplamaktadır.

İşte bu dönemde; açık hava eğlencelerinin çok bilinen araçlarından biri de halk arasındaki tabirle “windsock flag” yani tam tercümesi ile “rüzgar çorabı bayrağı” dır ki bu çok da uygun bir tercüme olmaz. Biz “uçan balık” diye adlandıralım ve çorap ile ilgili bildik olumsuzluklar (delik, pırtıl, koku vs.) akla gelmesin, açık havanın atmosferini bozmasın.. Jacksonville çevresindeki plajlar ve mesire yerleri havada “uçan balık”larla dolacak, küçük yavruların akülü arabalarının antenlerinde uçuşacak, malikanelerin bahçelerindeki gazebo ve veranda tahtalarının köşe kirişlerini döne döne uçarak süsleyecek ama en çok pırıl pırıl parlayan tertemiz deniz üzerindeki kuğu gibi yatlarımızın direklerinde süzülecektir..

Teknelerde; yatların direkleri, bayrak gönderleri, vardavelalar, ıstralyalar, uçan balıkların neşesine kavuşunca mürettebat da şenlenir, kaptan havasını bulur, avadanlıklar ortamı ısıtır, kumanyalar çıkar ve şarkılar söylenir.. Tekne aksesuarı veya Güverte aksesuarı böyle bir şeydir. Daha kuzeyde Boston yöresinde yelken okulları optimistlerin direklerine, windsörflerin yelkenlerine bunları takarlar, hatta balıkçı tekneleri Maine kıyılarında alargada yatan güzel motor yatlara dondurma ve gözleme satarken konum atmak adına bu dekoratif uçan balıklardan göndere çekerler diye bildirilmektedir. Daha güneyde, Miami ve Mississipi yöresinde ise beach clup verandalarında ve seçkin şezlong kiralama yatırımcılarının faaliyet alanlarında, hemen el altında bulunan muhtelif sopalarda dikkat çekmek için çokça kullanılmaktadır. 

“Uçan Balık” bir ihtiyaç değildir tabii ki. Onu yiyemezsiniz. Fakat bir neşedir ve bir renktir. Hatta gerçek anlamda bir renktir çünkü renklidir. Uçan balıklar bir dekorasyon eşyası yani dekoratif objedir. Özellikle lüks yatlarda güzel objeler bulundurmak zaten adettendir ve bu avadanlıklar “out” olarak sıkça değişir, bir alt ekonomik gruptaki yatlarda, daha sonra yolcu motorlarında ve finalde yük mavnalarında ve kum kosterlerinde hizmet verirler. Her neyse, konumuza dönelim: uçan balıklar ev süsü ve tekne güverte malzemesi ve açık hava dekorasyon elemanı olur. Süs bayrakları grubuna da girer, hatta açık hava oyuncakları deriz, bisiklet aksesuarı deriz, marin aksesuar deriz, bahçe aksesuarı deriz, bahçe malzemesi deriz, tekne aksesuarı deriz.. Her şeyi deriz onun için ama en çok şanslı balık deriz. Çünkü bulunduğu ortama güzel renkleri ve uçkun tavrı ile canlılık getirir, dolayısıyla canlılıkla beraber keyif ve huzur gelir, bunlar geldi mi zaten şans kapıda bekliyor ve işte karşınızda: şanslı balık.

ATLANTECH UÇAN BALIK LUCK FISH ITEM2391 RAINBOW
Araştırmamız bizi iyice derinlere sürüklemeden demir atalım dedik ve bir marin malzeme ve aksesuar mağazasına girdik. Tezgahtaki arkadaş durumu gözümüzden anladı ve “ flying fish yani uçan balık alacaksanız mutlaka Atlantech uçan balık alın” dedi. “Neden?” dedik. Arkadaş da “Atlantech uçan balıklar sağlam, diğer markalar biraz gevşek tutmuşlar işi, daha asar asmaz pırt gitti uçan balık oldu uçtu..” diyerekten bize akıl verdi. Biz de “akıl tutulması olmasın, ay tutulması daha iyi olacak sanki..” notunu alarak, deniz ve tekne malzemesi mağazasından çıkış yaptık.

Yazımızın sonunu, gelmekte olan yazımızın başlangıcı adına; bütün Mill Cove yazlıkçılarının bildiği ünlü yaz özdeyişi ile bitirelim:

“Uçan balık deyip geçmeyin, mutsuzluğu seçmeyin.. Sandalınızda-bahçenizde şanslı balık olsun, hayatınız kahkahalarla dolsun..”

Bu yerel özdeyişi mutlaka hatırlayalım, Intercoastal waterway lerde seyreden Deniz Araçlarımızı, Neptune beach ve Ponte Vedra beach sahillerini uçan balıklarla şenlendirelim..  

ŞANSLI BALIKLAR TÜRKİYE YE GİRİŞ YAPTI.. WINDSOCK FLAGS WELCOME TO TURKEY.

Bu bahar rüzgarlar ılık ılık esecek, Şanslı Balıklar kıpır kıpır yüzecek. Aslında yüzmeyecek, uçacak. Halk arasındaki yerel tabirle “Balık Kavağa Çıktı” mı göreceğiz. Çünkü bu balıklar uçuyor. Yeter ki sen açık havaya çık. Kurtul cep telefonunun elinden, boş ver atariyi, beyinlere kan gitsin, ciğerlere oksijen gitsin, uçan balıklar seni ve yavrunu şenlendirsin.

Ülkemizde bir ilk.. Asıver açık havada bir kenara Atlantech uçan balığı, süzülsün rüzgârda, yağmur gibi yağsın şans talih artık ne diyorsan..

Bu yaz her şey sıcak ve terli olacak ve Atlantech şanslı balıkları seni serinletecek. Tabi ki vantilatör değil bu, ama ruhunu aklını serinletecek. Başını kaldırıp, renk-ahenk uçan balığa bakarken ve Eş-Dost Komşu “Nereden aldın bunu dayı, bize de al getir, parasını sonra veririz” derken, dudaklarında müstehzi bir gülümseme ile “her yerde bulunmaz, her vatandaşa nasip olmaz, ver parayı, gör uçan balığı” diyebilmenin zevkini yaşayacaksındır.

Sandalda Kayıkta, Plajda Parkta, Bahçede Otopark ta, Piknikte Miknikte, çayırda bayırda Şanslı balık uçar, çocuklar peşinden koşar.

Eğer yatın yoksa işte yat almak için güzel bir sebep: Şanslı Balık.. Renkler seçkin, kumaş polyester gönül daha ne ister..

Bu yazın modası, Atlantech Uçan Balık.

Lafı biraz uzattık ama kulak verin Atlantech’e:

“Uçan balık deyip geçmeyin, mutsuzluğu seçmeyin.. Sandalınızda-bahçenizde şanslı balık olsun, hayatınız kahkahalarla dolsun..” 

Görünüm: Liste / Tablo
Göster:
Sırala:
Tekneler Yatlar ve Farklı amaçlarda kullanılabilecek Uçan Balıklar 50 CM Uzunluğunda
ATLANTECH Şanslı Balıklar.. Mutlu İnsanlar.. ATLANTECH Uçan Balıklar.. KEYİFLİ ORTAMLAR.. KIRDA-B..
Tekneler Yatlar ve Farklı amaçlarda kullanılabilecek Uçan Balıklar 60 CM Uzunluğunda
ATLANTECH Şanslı Balıklar.. Mutlu İnsanlar.. ATLANTECH Uçan Balıklar.. KEYİFLİ ORTAMLAR.. KIRDA-B..
Tekneler Yatlar ve Farklı amaçlarda kullanılabilecek Uçan Balıklar 75 CM Uzunluğunda
ATLANTECH Şanslı Balıklar.. Mutlu İnsanlar.. ATLANTECH Uçan Balıklar.. KEYİFLİ ORTAMLAR.. KIRDA-B..
Tekneler Yatlar ve Farklı amaçlarda kullanılabilecek Uçan Balıklar 80 CM Uzunluğunda
ATLANTECH Şanslı Balıklar.. Mutlu İnsanlar.. ATLANTECH Uçan Balıklar.. KEYİFLİ ORTAMLAR.. KIRDA-B..
is Elbiseleri ve isguvenlik Malzemeleri is elbiseleri is Guvenlik Malzemeleri Online Satis Magazasi

Telif Hakkı © 2019. Tüm Hakları Saklıdır. Dijital Pazarlama Ajansı

HaberlerHaberler